svētdiena, 21. jūlijs, 2024
Latviešu Brāļu kapi Katskilos
Biroja adrese: PO box 8, Elka Park, NY 12427, Kapu adrese : 414 Bloomer Road, Tannersville, NY 12485, USA, ASV

Logo (518) 589-5597,
Logo (866) 899-0735 ,
Logo info@latvianmemorialpark.org
 
Informācija

Kā var atrast, kur kāds apglabāts/urna novietota?

Jūs varat sazināties ar mums par e-pastu, tālruni vai parasto pastu, iedodiet pēc iespējas vairāk informāciju - vismaz pilnu vārdu, miršanas datumu, un centīsimies to Jums noskaidrot. Drukāti saraksti ir pieejami kapu svētkos maijā un oktobrī. Kartes ir pieejamas šeit.

 

Vai ir vēl pieejamas apbedījumu vietas Latviešu brāļu kapos Katskiļos?

Jā, ir pieejamas vietas urnām, gan nišās tā arī zemē un ir dažas vietas apglabāšanai zemē (zārkā). Lūdzam ar mums par tām sazināties. Urnas vietas cena ar 1. jūliju 2020. gadā ir $730, kapa vietas cena ir $1050.

 

Kā var rezervēt urnas vai kapa vietu?

Lūdzam ar mums sazināties, lai noskaidrotu tiešo vietu pieejamību un vēlamo novietojumu. Lai rezervētu urnas vai kapa vietu, lūdzam izpildīt pieteikuma veidlapu, un nokārtot samaksu. Kad samaksa ir pilnā mērā saņemta, rezervācija skaitās nokārtota un nosūtam apliecinošu kvīti par samaksu. Kvīts arī apliecina kapa vai urnas vietas piederību. (Rezervāciju pieteikumus ar nepilnīgu samaksu tuŗam uz 1 gadu, tad vai nu pārvērtējam ar esošo cenu, vai arī atdodam iemaksu un pārņemam vietu.) Urnas vietas cena patreiz ir $730, kapa vietas cena ir $1050.

 

Kādas ir papildu izmaksas, ar kurām ir jārēķinās?

Urnas vietām - bronzas piemiņas plāksnīte - tās maksa ir $275. Laipni lūdzam padomāt par plāksnītes tekstu, sazinaties ar mums, varam nosūtīt paraugus. Bez vārda un uzvārda, dzimšanas un miršanas datumiem, ierosinām arī likt dzimšanas un miršanas vietas. Var arī likt meitas vārdu, profesiju, akadēmisku grādu vai kādu mīļu vārdu. Kad teksts ir gatavs, sagatavosim paraugu apstiprināšanai, un kad paraugs ar parakstu apstiprināts, tad nodosim lietuvei. Plāksnes gatavošana aiziet apmēram 2 mēnešus.
Kapa vietām - Kapu noteikumi pieprasa "vault" kur ielikt zārku zemē. To parasti piegādā bēru nams (un kārto maksājumus), bet mēs varam izsniegt papildus informāciju. Tad arī būtu kapakmens (patreiz cena ir sākot ar $650.) Kapakmens izgatavošana aiziet 1-2 mēneši.


Vai izvadīšanai jānotiek Kapu svētkos?

Ar urnu vai kapa vietas rezervāciju ieskaitām izvadīšanu Kapu svētkos, bet, ja ģimene vēlas, izvadīšanu var noturēt pēc vienošanās arī citos laikos. Varam palīdzēt arī noorganizēt mācītāju un palīdzēt ar bēru mielastu. Lūdzam ievērot, ka atsevišķa izvade ir saistīta ar papildus izdevumiem.

Kādas urnas ir pieņemamas? Vai jūs pārdodat urnas? 

Brāļu kapos Katskilos slēgtās mūra urnu nišas ir zem atklātas debess. Pa gadu ir ievērojamas temperatūras svārstības un pieredze rāda, ka vislabāk izmantojamas ir nerūsējošas metalla urnas. Visbiežāk izmantotās ir bronzas urnas. Koka urnas, kaut, dažkārt, ļoti skaistas ātri iet bojā. Ar 2015. gada 10. martu vairs nepieņemsim koka urnas novietošanai urnu nišās (koka urnas, aprakšanai zemē vēl ir pieņemamams). Mēs diemžēl urnas nepārdodam. Tās var iegādāties caur bēru namu vai arī interneta veikalos. Iesakam urnu lielumu 8"x 8" x 10" (gaŗums x platums x augstums). Lūdzam iegravēt aizgājēja vārdu un dzimšanas un miršanas datumus. 

 

Man tuvinieks nesen aizgāja mūžībā. Kas man jādara?

Ja aizgājējam bija vieta jau kapos, laipni lūdzu atrodiet dokumentus, kas to apliecina. Ja nevariet atrast, sazinaties ar mums, mēs to informāciju arī varam pārbaudīt. Ja vieta ir jāiegādājas, mēs palīdzēsim izvēlēties. Mums ir divas kopējās urnu izvades gadā - kapu svētkos maijā vai oktobrī, vai var sarunāt atsevišķu izvadīšanu, lūdzam tad mums aizgājēju pieteikt. Vēl no dokumentiem būs nepieciešama nāves apliecības ("death certificate") kopija un urnām pārpelnošanas apliecības ("cremation certificate") oriģināls. Urnas vietām Brāļu kapi tad ar ģimeni koordinētu bronzas piemiņas plāksnes sagatavošanu un kapa vietam kapakmeni. Lūdzu lūdzam aizgājēju mums pieteikt (info@latvianmemorialpark.org/518-589-5597) un tad turpmākos epastos vai telefonsiki varēsim nokārtot visu, kas ir nepieciešams.

 

Kapu svētkos, kad notiek urnu izvade, ierosinām tuviniekiem ierasties starp 10-11 no rīta, pārbaudīt izvadāmo sarakstu pie ziņojumu dēļa un tad doties uz rezervēto urnas nišas vietu. Urnu iesvēte sākas plkst. 12os dienā.

 

Kapu pārvalde ierosina urnu uz izvadi atgadāt ātrāk, pirms Kapu svētkiem, ja ir iespējams, bet ja ģimene vēlas, var arī izvades dienā to atvest. Ja sūtiet, lūdzu sūtīt uz: Latvian Memorial Park, PO Box 8, Elka Park, NY 12427. Urnas var sūtīt pa ASV pastu (FedEx un UPS, cik mums zināms nesūta). No Kanadas ir privāti kurjerpasti, kas to dara, lūdzam ar mums sazināties par tādām iespējām.

 

Vai ir nepieciešama tuvinieku klātbūtne izvadē?

Ir gadījumi, ka piederīgie nav iespēja uz izvadi ierasties vai arī ir citi apstākļi. Brāļu kapu pārvalde urnu saņems, iesvētīs un novietos ņemot vērā oriģinālo pieteikumu. Protams, Brāļu kapu pārvalde gaida un aicina ierasties visus, kuŗi vēlas izvadē piedalīties.

Kā var saņemt karti kapsētai?

Skat. nodaļu kreisā pusē kapu plāni. Te ir gandrīz visu kapu plāni .pdf formātā. Varat tos pārlādēt uz Jūsu datora vai izdrukāt pēc vajadzības.


Kāda ir puķu "polītika" Brāļu kapos Katskilos?

Kapu pārvalde priecājas par ziediem, puķēm un stādiem kuŗus vediet piederīgiem uz kapiem.  Tā kā kapi nav pasargāti no vējiem un lietiem, iesakām zemākus māla podus (nevis gaŗas vāzes, kas var vējā un lietū apgāzties) vai grozus kur likt puķes pie urnu vietām. Kapa vietām tāpat, bet tur arī var stādīt - tieši kapam priekšā, līdz 6 collām no kapakmens priekšas. Lūdzam nevest plastikas puķes vai atstarojošas dekorācijas, tās mēs novāksim (gaismiņas, kas uzlādejas ar saules enerģiju ir ok, bet uz ziemu mēs arī tās novāksim).

 

Kādas ir Brāļu kapu darba stundas?

Brāļu kapi Katskilos neuztur regulāras darba stundas, bet var pa telefonu vai epastu sarunāt tikšanos ar kādu Kapu pārstāvi. Iesakām sazināties pa epastu: info@latvianmemorialpark.org vispirms, bet ja kas steidzamāks, tad pa telefonu. Mūsu biroja numurā (518) 589-5597 var atstāt ziņu un tur arī ir ierakstīts tālruņa numurs steidzamības gadījumos. Lūdzam nekautrēties to lietot!

Ja ir jānodod urna, to var darīt Rotas birojā (82 Rota Road, Elka Park, NY 12427) un iepriekš sarunāt laiku ar saimnieci Ainu (518) 589-9878.

 

Kādi ir nākotnes plāni Brāļu kapiem?

Brāļu kapu plāno iegādāties zemes gabalu un kapus paplašināt. Tur būtu pieejamas papildus kapa vietas un, iespējams, ar laiku, arī vēl urnas vietas. Informēsim par paplašināšanas attīstību!